منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

شیوع بیماری های فوق حاد با نسل کشی پرندگان مهاجر

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عدم نظارت مناسب بر بازار خرید و فروش پرندگان و بی توجهی به اجرای قوانین را از عوامل موثر کشتار پرندگان مهاجر دانست.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه صید بی رویه پرندگان مهاجر وجهه بین المللی کشور را خدشه دار می کند، افزود: قطع یک حلقه از زنجیره غذایی و نابودی گونه‌ها بر روی سفره ما به‌طور مستقیم و غیرمستقیم تاثیر داشته و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

وی ضعف نظارت محیط زیست، نبود پاسگاه محیط بانی و کمبود محیط بان را در کشتار پرندگان مهاجر موثر دانست و گفت: سطح وسیع سواحل شمال و جنوب کشور محل تردد پرندگان مهاجر است و باید با استقرار نیرو در محل تردد پرندگان و تجهیز آنها به امکانات پیشرفته حفاظت از  پرندگان را تشدید کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: می طلبد سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سایر سازمان‌های مرتبط با برنامه‌ریزی منسجم و منظم برنامه حفاظتی موثری را برای حفاظت از پرندگان مهاجر در دستور کار قرار دهد زیرا کشتار آنها شیوع بیماری هایی مانند فوق حاد پرندگان و انقراض نسل پرندگان را به دنبال دارد.

نماینده مردم شازند با بیان اینکه برای حفاظت از پرندگان مهاجر با خلاء قانونی روبرو نیستیم، افزود: در این رابطه باید فرهنگ سازی ها بیشتر شود؛ البته اگر سازمان حفاظت محیط زیست احساس می کند با خلاء قانونی مواجه بوده و نیاز به تصویب قوانین وجود دارد این موضوع را در قالب لایحه به مجلس ارائه کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه مسئولان محلی فریدونکنار برخورد و نظارت لازم را با شکارچیان و بازار خرید و فروش پرندگان ندارند، تصریح کرد: باید از تمامی ظرفیت های قانونی و قضایی موجود در استان مازندران برای برخورد با عاملان کشتار پرندگان مهاجر استفاده کرد و به طور قطع اگر مسئولان با متخلفان برخوردهای لازم را در دستور کار قرار ندهند و از کنار این کار با بی تفاوتی بگذرند از اهرم های قانونی برای برخورد با آنها استفاده خواهیم کرد.

 

منبع: بهداشت نیوز

این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *