منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سهم ۷۵ درصدی وسایل نقلیه در آلودگی هوای تهران

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد آلودگی هوای تهران مربوط به فرسوده بودن وسایل نقلیه است، گفت: پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با آلودگی‌هوا در کلانشهرها مطرح شده است.

محمدرضا رضایی، با انتقاد از بحران آلودگی هوا در کلانشهرها به ویژه تهران، گفت: بحث‌های شعاری و حرف‌های بدون عمل درمان آلودگی هوا نیست.

رئیس کمیسیون‌عمران مجلس شورای‌اسلامی با تاکید بر اینکه زمان اقدامات مقطعی برای جبران آلودگی هوا به سر آمده است، افزود: بیش از ۷۵درصد آلودگی هوای تهران مربوط به فرسوده بودن وسایل نقلیه است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای‌اسلامی، با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل درون شهری بهترین راهکار پایدار مقابله با آلودگی هوا در کلانشهری همچون تهران است، تصریح کرد: در نظر گرفتن ردیفی در لایحه بودجه ۹۷ کل کشور برای توسعه حمل و نقل عمومی و همچنین مترو بهترین راهکار است تا آلودگی هوا تا حدودی کاهش یابد.

وی از ارائه پیشنهادی برای برداشت از صندوق توسعه ملی جهت مقابله با آلودگی‌هوا خبر داد و گفت: با اعتبارات فعلی توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی سال‌های سال به طول می‌انجامد از این رو لازم است با استمهال از صندوق توسعه ملی به روند توسعه این ناوگان سرعت ببخشیم.

رضایی با بیان اینکه موتور سیکلت‌ها نیز نقش برجسته‌ای در آلودگی هوای تهران دارند، تصریح کرد: باید با حذف عوامل آلاینده هوا یک‌بار برای همیشه بهبود وضعیت را رقم زد زیرا اقدامات مقطعی دیگر جوابگو نیست و سلامت مردم در خطر است.

رئیس کمیسیون‌عمران مجلس شورای‌اسلامی یادآور شد: از برگزاری نشست‌های مستمر کمیسیون‌عمران مجلس با مسئولان مربوطه از جمله معاون حمل و نقل شهرداری تهران برای بررسی معضل آلودگی‌هوا خبر داد و گفت: در حین بررسی بودجه ۹۷ کل کشور مشکل آلودگی هوا نیز در صدر دستور کارهای این کمیسیون قرار دارد.

 

منبع: بهداشت نیوز
این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *