منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آزمون دکتری وزارت بهداشت الکترونیکی شد

آزمون دکتری وزارت بهداشت الکترونیکی شد: بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام، در توضیحات دفترچه ذکر شده است که آزمون دکتری وزارت بهداشت بصورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و این مورد باعث ایجاد سوالات بسیاری در ذهن داوطلب شده است.

به طور کلی در پاسخ به دوستانی که می خواهند بدانند شرایط الکترونیکی شدن به چه صورت است! باید بگوییم: طبق اخبار اعلام شده وزارت بهداشت، کنکور دکتری ۹۹ برای داوطلبان به صورت الکترونیکی برگزار می شود و این مورد به این منظور نیست که داوطلب در محیطی خارج از چهار چوب فضای امتحان باید کنکور بدهد، بلکه سازمان سنجش برای هر فرد شرکت کننده یک سیستم در نظر گرفته است که داوطلب با مراجعه به آدرس امتحان که در کارت ورود به جلسه ذکر شده است، با حضور در جلسه امتحان بصورت الکترونیکی به سوالات خود پاسخ می دهد.

آزمون الکترونیکی دکتری به چه صورت برگزار می شود؟
همانطور که در ابتدا توضیح دادیم داوطلب با دریافت کارت ورود به جلسه در محل آزمون حضور پیدا می کند و برای هر فرد امکاناتی برای پاسخ دهی به سوالات در نظر گرفته شده است. آزمون کتبی به صورت سؤالات چهارگزینه ای و دارای نمره منفی، به شیوه الکترونیک برگزار می شود. در این دوره شرایطی فراهم شده است که داوطلب می تواند با توجه به مدرک مقطع قبلی خود حداکثر در دو رشته (یا مجموعه) امتحانی که در دو نوبت متفاوت برگزار می شود شرکت کند. طبق این روند زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت از ۱۶ بهمن ماه آغاز و تا ۲۶ بهمن ماه ادامه دارد و زمان برگزاری ۲۱، ۲۲ و ۲۳ خرداد ماه ۹۹ می باشد.

دقت داشته باشید ثبت نام آزمون، ارسال مدارک و دریافت کد رهگیری از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ بهمن ۹۸ فقط به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjeshp.ir صورت می گیرد. همزمان با تکمیل فرم ثبت نام، داوطلبان باید نسبت به ارسال مدارک اسکن شده خود فقط به صورت اینترنتی اقدام کنند. داوطلبان، مجاز به انتخاب دو رشته (یا مجموعه) امتحانی در یک نوبت نیستند.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت
از مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) مرتبط یا دکتری حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی) می باشد. داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام در دو رشته یا مجموعه (با رعایت مدارک مورد پذیرش آن رشته) که در دو نوبت متفاوت برگزار می شوند، هستند. که در مقاله شرایط و مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۹۹ به طور کامل ذکر شده است.

دارا بودن حداقل معدل کل ۱۴ مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان رشته های مختلف کارشناسی ارشد الزامی است. درصورت مغایرت معدل اعلام شده به مرکز سنجش آموزش پزشکی با معدل مندرج در مدرک تحصیلی پذیرفته شدگان در مقاطع مختلف تحصیلی، مطابق مقررات درخصوص این افراد اقدام خواهد شد. دانشجویان نیمسال آخر تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ مجاز به شرکت در آزمون هستند.

مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت
هیچ گونه مدرکی به صورت حضوری یا کتبی یا ارسال از طریق پست و یا اتوماسیون اخذ نخواهد شد. همچنین به مدارکی که با پست الکترونیکی ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. بنابراین، داوطلبان ملزم هستند کلیه مدارک اسکن شده خود را همراه با فرم ثبت نام به صورت اینترنتی ارسال کنند. برای افرادی که در هنگام ثبت نام مدارک ارسال نمی کنند و یا ناقص ارسال می کنند، کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد.

هزینه ثبت نام آزمون کتبی مبلغ یک میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان) و استفاده از خدمات پیامکی ۶ هزار ریال (۶۰۰ تومان) است. داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به خرید اعتبار به مبلغ یک میلیون و ۶ هزار ریال معادل ۱۰۰ هزار و ۶۰۰ تومان و دریافت کد پرداخت جهت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی اقدام کنند. وجه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نیست. داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو رشته (یا مجموعه) هستند باید برای هر یک پرداخت جداگانه انجام دهند.

شرایط مدرک زبان mhle وزارت بهداشت
با توجه به این که بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی حذف شده است، نمرات کسب شده آزمون زبان (MHLE و سایر آزمون های زبان معتبر) صرفاً در آزمون شفاهی (مرحله مصاحبه) دارای امتیاز بوده و در نتیجه مؤثر خواهد بود. البته شرط ارائه نمره زبان معتبر برای پذیرفته شدگان نهایی دانشگاهها (تا زمان آزمون جامع) به قوت خود پا برجاست.

داوطلبان مرد که در آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی سال ۹۹ شرکت می کنند، لازم است هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام)، باید یکی از شرایط وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی را دارا باشند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

آزمون در مناطق ۱۰ گانه آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود.

منطقه آمایشی ۱: بابل، سمنان، شاهرود، گلستان، مازندران، گیلان. منطقه آمایشی ۲: ارومیه، تبریز. منطقه آمایشی ۳: کردستان، کرمانشاه، همدان. منطقه آمایشی ۴: اهواز. منطقه آمایشی ۵: شیراز، بندرعباس، فسا. منطقه آمایشی ۶: زنجان، قزوین، قم، اراک. منطقه آمایشی ۷: اصفهان، شهرکرد، کاشان، یزد. منطقه آمایشی ۸: کرمان. منطقه آمایشی ۹: بیرجند، مشهد. منطقه آمایشی ۱۰: ارتش، انستیتو پاستور ایران، ایران، بقیه االله (عج)، تهران، جهاد دانشگاهی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، شهیدبهشتی، علوم بهزیستی و توانبخشی، دانشگاه آزاد اسلامی.

این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *